Vysoké školy

Letní semestr 2020

Vážení,

 

 v důsledku uvolňování restrikcí můžeme i my otevřít, a to od pondělí 27. 4. 

Nicméně s ohledem na to, že za 14 dní končí semestr, absolvovali jste zatím jednu hodinu a většina z Vás v Brně nyní ani není, přemýšleli jsme, jak současnou situaci nejlépe vyřešit ke spokojenosti většiny. Jako nejlepší řešení nám vychází přesunout celou Vaši výuku z letního na zimní semestr. V září vypíšeme zápisové schůzky a začneme prostě od začátku.  

Pokud nemůžete v zimním semestru kurz absolvovat, napište mi e-mail (bhmagnum@email.cz) a pokusíme se najít alternativní řešení. 

Děkuji za pochopení a vstřícnost! 

Všem nám přeji pevné zdraví i nervy 🙂

vanda

 

 

 

Základní kurz – výuka a výcvik 

 

a. Kompletní příprava pro získání zbrojního průkazu

  

1. Teoretická část – zákon o zbraních a střelivu, související prováděcí předpisy, trestní zákoník, nauka o zbraních a střelivu, balistika. Výuka je řešena formou přednášek v délce cca 18 výukových hodin. Délka přednášky 2 hodiny. Termíny přednášek si dohodneme na zápisové schůzce.

 

2. Praktická příprava – základy bezpečné manipulace se zbraní, základy střelby, rozborky a sborky zbraní, výcvik ve střelbě.
Základní výcvik ve střelbě /termín si vybere student/ je řešený v jednom dnu v délce cca 5 hodin. Samotná ostrá střelba je cca 2 hodiny.

 

b. Doplňující  

1. Historické zbraně – přednáška o vývoji válečnictví se zaměřením na vývoj palných zbraní v délce cca 1,5 hodiny, vč. ukázky zbraní a možnosti si je prohlédnout. Po skončení teoretické části si můžete vyzkoušet střelbu z jednotlivých zbraní na principu doutnákového zámku, kolečkového zámku, křesadla či perkusního zámku.

2. Výběrová střelba – v rámci výběrové střelby máte možnost vyzkoušet si střelbu z různých druhů palných zbraní, různých konstrukcí, různých ráží (od .22LR až po . 45Auto). Na závěr nabízíme jako bonus střelbu z revolveru ráže .357 Mag., případne opakovací brokovnici.  

3. Beseda zejm. na téma použití zbraně v rámci nutné obrany či krajní nouze –  v rámci kurzu se dostaneme pouze na základní výklad těchto institutů. Na besedě s Vámi konkrétní situace a možnosti, jak a kdy je možné v reálném životě zbraň pro účely obrany použít, bude řešit odborník z praktickými zkušenostmi danými jeho povoláním (kriminalista a v současné době také přednášející). Délka besedy je cca 2 hodiny, v závislosti na rozvinutí diskuze. 

 4. Soutěž ve střelbě –  na závěr semestru si můžete vyzkoušet, co jste se se zbraní naučili a jak to zvládnete bez vedení instruktora. Výsledkovou listinu vyvěsíme na stránkách střelnice 🙂

 5. Návštěva soudního lékařství – přednáška na téma důsledky střelných zranění probíhající přímo v prostorách budovy brněnského soudního lékařství, s cílem ukázat novým či budoucím vlastníkům zbraní, co vlastně tyto dokáží v reálu způsobit. Přednáška trvá cca 1,5 hodiny, je doplněna bohatou fotodokumentací a po jejím skončení mohou zájemci navštívit velmi „specifické“ muzeum této instituce. Tato přednáška není zahrnuta v celkové ceně kurzu, protože je omezena počtem a ne všichni se na ni dostanou. Její cena je 100,- Kč a hradí se při přihlášení na přednášku. 

  

Toto je celková náplň základního výcviku pro daný semestr. Přednášky jsou jednou týdně a budou realizovány v termínech po domluvě na zápisových schůzkách. Platbu je možné rozdělit do dvou splátek a to při zahájení 1 500,- zbytek před zahájením praktického výcviku.

 

Celková cena je 2.950 Kč 

Pro nestudenty, kteří mají zájem účastnit se tohoto typu výuky, je cena 3 950,- Kč.

 

Pokračovací výcvik ve střelbě

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na pokračovací výcvik se mohou přihlásit pouze zájemci, kteří prošli základním výcvikem na naší střelnici, a to ať již zbrojní průkaz mají či dosud ne.

 

 

 

 

 

 

 

1. Zdokonalování v ovládání zbraně a mířené střelbě – zaměříme se na techniku v mířené střelbě, tj. základ, na kterém se dále staví. Začneme se zbraněmi v ráži .22LR (pistole, revolver, opakovací puška). Získáte jistotu v ovládání zbraní, manipulaci a samotné střelbě. Vyzkoušíte si různé zbraně, což je důležité i pro Váš případný budoucí výběr zbraně. Po splnění limitů je možné přejít na velkorážní zbraně a techniku dále rozvíjet. Podle stupně zručnosti se může přejít v dalších semestrech i na základy pudové střelby. 

 

2. Posilovací cvičení – sestavou různých cvičení a posilování se snažíme zvýšit Vaši fyzickou zdatnost, zaměřujeme se zejm. na taková cvičení, která Vám posléze střelbu usnadní a dodají Vám potřebnou jistotu v manipulaci se zbraní.  

 

3. Seznamování s dalšími konstrukcemi zbraní – na závěr semestru dostanete možnost vyzkoušení z cca 30 druhů krátkých a dlouhých zbraní (tzv. švédský stůl :)).

 

 4. Rozborky a čištění zbraní –  protože každý vlastník zbraně by měl umět svou zbraň rozebrat, vyčistit a složit zpět do funkčního stavu, věnujeme jednu hodinu také této činnosti. Dozvíte se, jak správně zbraň vyčistit, na co dát při čištění pozor, co používat, atd. 

 

 

 

Pokračovací kurzy jsou řešeny po skupinách v max. počtu 6 střelců. Na zápisové schůzce jsou tyto skupiny vytvořeny podle časových dispozic jednotlivých studentů. Kurz probíhá jednou týdně v délce 2 výcvikových hodin. 

 

Cena za semestr je 2.800 Kč 

 

Pro nestudenty, kteří mají zájem se účastnit výcviku je cena 3 300,- Kč.

 

 Cena zahrnuje:

  • pronájem boxu
  • střelecké pomůcky /sluchátka, brýle, terč, zálepky/
  • pojištění
  • odborné vedení výcviku.

Střelivo odebrané od nás se hradí v závěru semestru. Pokud máte vlastní zbraň, můžete používat vlastní střelivo nebo odebírat od nás za běžnou maloobchodní cenu.

Zapůjčení zbraní je zohledněno v ceně střeliva pro každou zapůjčenou zbraň.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Celkový počet zájemců pro pokračování – 70 studentů a studentek