Kurzy střelby, výuka střelby, školení

Nabízené kurzy

Jsme primárně výuková střelnice a máme dlouholeté zkušenosti se školením v oblasti střelby. Klientem je pro nás kdokoliv, často začátečník, kterého střelba láká a chce ji vyzkoušet nebo plánuje zbrojní průkaz a potřebuje se na zkoušky připravit. Současně pracujeme již s držiteli zbrojního průkazu nebo i zkušenými střelci. Nezapomínejme, že vždy je co zlepšovat a trénink dělá mistra. Navíc je střelba také zábava a relax. Níže si můžete pročíst střelecké kurzy, které nabízíme. Kdyby jste měli nějaké dotazy, nebo byste chtěli kurz upravit na míru vašich požadavků, zavolejte či napište a my vám rádi pomůžeme.

Výcvik většinou probíhá s námi zapůjčenými zbraněmi a nebo je samozřejmě možné střílet ze své zbraně – zvlášť, když ji nosíte, je také potřeba ji umět používát a mít jistotu v případě nutné obrany. Střelivo můžete mít opět vlastní nebo zakoupit přímo u nás na střelnici.

KURZ BASIC

 

Tento základní kurz, či spíše jednorázové školení,  je určeno pro ty co za relativně málo času chtějí být alespoň základně připraveni na zkoušky z odborné způsobilosti k získání zbrojního průkazu. Kurz je rozdělen na dvě části, na teoretickou a praktickou, které se většinou uskutečňují v různých dnech. 

Co vás čeká: 

Teoretická část je uskutečněna formou přednášky ve školící místnosti naší střelnice (přibližně 4-5 hodin), kde budou základně a stručně rozebírána tato témata:

 • Zákon o zbraních a střelivu a prováděcí předpisy.
 • Základní rozbor trestního zákona v oblasti použití zbraně.
 • Nauka o zbraních a střelivu včetně ukázek.
 • Informace a podmínky k získání zbrojního průkazu.

 

Praktická část se již odehrává v prostoru střeleckých stavů (přibližně 4-5 hodin dle počtu uchazečů), kde proběhne:

 

 • Vysvětlení a praktická ukázka bezpečné manipulace se zbraní
 • Suchý výcvik se zbraní se školním nábojem
 • Rozborky zbraní
 • Ostrá střelba

Cena za kurz: 3000,- Kč (v ceně již zahrnuto půjčení zbraně, střelivo, brýle, sluchátka, terče, záslepky, atd.)
Je možné se učástnit pouze praktického výcviku, cena 1800,- Kč.

 

KURZ ACADEMY I

Tímto kurzem prochází většina našich klientů. Je určen úplně pro všechny. Většinou ho však využívají spíše začátečníci, kteří to s přípravou na zkoušky či obecně se střelbou myslí vážně. Oblast zbraní a střelby je široká a náročná a proto nabízíme tento dlouhodobý komplexní kurz, které přihlášené účástníky kvalitně připraví.

Co vás čeká:

První část kurzu zahrnuje teoretické přednášky (celkem ca 18 hodin), které jsou jednou týdně (většinou později odpoledně či večer) ve kterých se budeme podrobně věnovat:

 • Zákon o zbraních a střelivu a prováděcí předpisy.
 • Základní rozbor trestního zákona v oblasti použití zbraně.
 • Nauka o zbraních a střelivu včetně ukázek a balistika
 • Informace a podmínky k získání zbrojního průkazu.

Následně přejdeme k praktické části (ca 5-6 hodin)

 • Vysvětlení a praktická ukázka bezpečné manipulace se zbraní
 • Suchý výcvik se zbraní se školním nábojem
 • Rozborky zbraní
 • Ostrá střelba

Krom toho vás jako bonus čekají následující akce na které se můžete přihlásit:

1) Výběrová střelba – v rámci výběrové střelby máte možnost vyzkoušet si střelbu z různých druhů palných zbraní, různých konstrukcí, různých ráží (od .22LR až po . 45Auto). Na závěr nabízíme jako bonus střelbu z revolveru ráže .357 Mag., nebo opakovací brokovnici.

2) Beseda s právníkem na téma použití zbraně v rámci nutné obrany či krajní nouze – komunikovány budou konkrétní situace a možnosti, jak a kdy je možné v reálném životě zbraň pro účely obrany použít, bude řešit odborník z praktickými zkušenostmi danými jeho povoláním (kriminalista a v současné době také přednášející). Délka besedy je ca 2 hodiny, v závislosti na diskuzi, která je vždy velmi zajímavá i zábavná – připravte si dotazy!

3) Historické zbraně – přednáška o vývoji válečnictví se zaměřením na vývoj palných zbraní v délce cca 1,5 hodiny, vč. ukázky zbraní a možnosti si je prohlédnout. Po skončení teoretické části si můžete vyzkoušet střelbu z jednotlivých zbraní na principu doutnákového zámku, kolečkového zámku, křesadla či perkusního zámku.

4) Základy sebeobrany –  se zaměřením na použití zbraně, vč. praktických ukázek dalších sebeobranných prostředků.

Nádcházející termín:
(kurz většinou probíha dvaktrát ročně v období letního a zimního semestru)

O termínu budeme informovat v aktualitách.

Cena za kurz pro STUDENTY 3900,- Kč 
Cena za kurz pro NE-STUDENTY 4300,- Kč
(V ceně již zahrnuto půjčení zbraně, střelivo, brýle, sluchátka, terče, záslepky, atd.)

KURZ ACADEMY II

Je pokračovacím výcvikem ACADEMY I, kde se navazuje na již nasbírané znalosti a zkušenosti. Jedná se výcvik, který je zaměřen již pouze na praktickou stránku manipulace se zbraněmi a střelby. Stále není nutné vlastnit zbrojní průkaz. Probíhá ve skupinkách max. 6 osob na termín.

Co vás čeká:
 • Zdokonalování v ovládání zbraně a mířené střelbě (ostření, postoj, úchop, práce se spouští, atd.)
 • Posilovací cvičení (sada cviků zaměřená posílení partii, které jsou pro střelbu důležité)  
 • Rozborky a čištění zbraní
 • Seznamování s dalšími konstrukcemi zbraní

Nadcházející termín:
(kurz obvykle probíhá dvakrát ročně v období letního a zimního semestru)

O termínu budeme informovat v aktualitách.

 

Cena za kurz pro STUDENTY 3300,- Kč 
Cena za kurz pro NE-STUDENTY 3500,- Kč
(V ceně již zahrnuto půjčení zbraně, brýle, sluchátka, terče, záslepky, atd.)

 

KURZ PROFESIONAL

Jedná se o výcvik praktické střelby, který je určen pro jednotlivce, dvojice, či malé skupinky. Jeho podoba je ryze individuální a vždy šitá na míru potřebám klienta, jak co do rozsahu hodin, tak jednotlivých aktivit, ale také jeho střelecké úrovně. Je určen klientům, kteří chtějí maximální péči a nejvyšší kvalitu. Vlastnit zbrojní průkaz není podmínkou.

Co vás čeká:

 • Zdokonalování v ovládání zbraně a mířené střelbě pod přímým dohledem instruktora (ostření, postoj, úchop, práce se spouští, atd.)
 • Používání zbraně v nutné obraně (tasení, nabíjení, pudová střelba)
 • Posílovací cvičení (sada cviků zaměřená posíléní partii, které jsou pro střelbu důležité)

Cena za kurz: se pohybuje dle individuálního plánu. Základní sazba za 60 minut instruktora je 450,- Kč + zvlášť je počítáno střelivo (v případě půjčení zbraně se pronájem promítne do ceny střeliva)